Dá se vydělat na prodeji domén?

Na internetu podniká mnoho podnikatelských subjektů v České republice. Podnikatelské záměry jsou různé, např. výdělek na reklamních systémech (Sklik, Google AdSense…), psaní článků, vytváření webových stránek… Celkem dobře se dá uživit i na prodeji domén. Doménu lacino nakoupíte nebo registrujete, a se ziskem prodáte. Zisk z prodeje jedny domény může být různý – tisíce, desetitisíce, statisíce, ale i miliony. Velmi záleží na názvu domény a jak moc jí kupec chce. Nejhodnotnější jsou jednoslovné domény, např. seznam.cz 🙂 Jednoslovné domény jsou už ale velmi přebrané, takže se běžně registrují víceslovné domény. Otázka samozřejmě je, jak doménu ohodnotit. Raději dejte cenu vyšší, vždycky můžete slevit.

Kde doménu registruju a kolik to stojí?

Registrátorů domén je mnoho, např. forpsi.com, subreg.cz, atd. Registace cz domény  (i prodloužení) stojí necelých 200 korun na rok. Cz domény registrujete min. na 1 rok, max. na 10 let.

Jak doménu nejrychleji prodat?

Pokud chcete doménu co nejrychleji prodat, tak musíte dát nabídku na nějakou stránku, kde se obchoduje s doménama, např. webdeal.cz, webfair.cz, profibiz.cz. Pokud na prodej nepospícháte, tak dejte na stránku text Doména k prodeji s vaším kontaktem (nebo kontaktní formulář). Za hosting platit nemusíte nic. Subreg nabízí ke každé doménu menší hosting zdarma.
Co se týče převodu domény na nového vlastníka, tak to lze jednoduše uskutečnit i bez notářského ověření (přes potvrzovací e-maily). O prodeji domény je vhodné sepsat kupní smlouvu.

doména

2 komentářů k příspěvku “Dá se vydělat na prodeji domén?

  1. Občas se mi podaří prodat nějakou tu doménu za slušnou cenu. Ale většinu prodávám pod cenou.

  2. Pokud vás zajímá, zda se dá dnes ještě najít pěkná volná jednoslovná CZ doména, dělal jsem si takový malý průzkum, který jsem se rozhodl zveřejnit na jednoslovne-domeny.cz
    Postupně zveřejňuji seznam volných CZ jednoslovných domén s tím, že mám ještě zřízenou kategorii TOP domény, kde jsou ty nejlepší ručně vytříděné domény.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.