Penzijní fondy a připojištění

Jste v produktivním věku a říkáte si, kde vezmete peníze na důchod? Pokud vás samotné toto téma zajímá, jistě jste si už našli dostatek informací o možnostech, jak si právě na stáří spořit, abyste ho mohli prožít v poklidu, a vaše renta byla dostatečná. To, co vidíme v současné době, rozhodně těmto myšlenkám nepřispívá. Ačkoliv důchody v několika posledních letech nepatrně rostou, rostou i výdaje a výsledek je takový, že další důchodová reforma bude nevyhnutelná. V tom rozsahu, v jakém byla vládou prosazena, budou hrát penzijní fondy.

Ačkoliv různí finanční poradci se snaží získat pod svá křídla co nejvíce lidí v produktivním věku, nejsou penzijní fondy zase až tak výhodné, jak by se mohlo zdát. Jejich hlavní nevýhodou je, že vložené prostředky mají skutečně minimální likviditu. S tím souvisí i nemožnost peníze použít do té doby, než dosáhnete určeného věku. Pokud se tedy stane jakákoliv neočekávaná událost, nemůžete z nich použít ani korunu. Jsou totiž určeny pouze na důchod. Pokud však splníme poměrně přísné časové podmínky, je možné si vybrat polovinu těchto peněz.

Pokud se na tyto fondy podíváme i z dlouhodobého hlediska, úročení těchto vkladů je relativně nízké. Pokud si spočítáme, kolik do fondu vložíme, a kolik získáme, dostáváme se na zhodnocení okolo půl až jednoho procenta. To je vzhledem k tak dlouhé době skutečně mizivé. Důchodová reforma by skutečně potřebovala mnohem více upravit, aby byla pro budoucí důchodce, jejichž hlavním příjmem bude právě tato renta mnohem výhodnější, než je doposud. Velmi často jsou tyto penzijní fondy také kombinovány s různými druhy pojištění a připojištění. Nejčastěji se jedná o životní pojištění kombinované se spořením. Díky tomu si klient může střádat na svůj důchod, a zároveň je pojištěn proti rizikům, která na něho mohou v běžném životě čekat. Těmi se rozumí různá zranění či dokonce smrt.

důchodci

1 komentářů k příspěvku “Penzijní fondy a připojištění

  1. Je mi 32 let a důchodové spoření si neplatím a platit nebudu. Plno lidí je celý život na pracáku, neplatí si důch. spoření a taky bude brát důchod (cikáni a spol). Je to vyhazování penez do koše. Navíc vám nikdo nezaručí, že banka nebo pojišťovna nezkrachuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *