Zkušenost s Amway

Nejprve jsem chtěl představit firmu Amway, která vyrábí výrobky – čistící prostředky, kosmetiku, doplňky stravy, atd. Firma Amway nemá žádné kamenné obchody, k prodeji zboží využívá multi-level marketing (síťový marketing, víceúrovňový marketing). Výrobky amway prodávají dealeři amway přímým prodejem. Tito dealeři (distřibutoři) nejsou zaměstnanci firmy Amway, ale jedná o nezávislé podnikatele, kteří musí dodržovat etický kodex firmy Amway. Tito distributoři, zkráceně se jim někdy říká Amwayáci, v mnoha případech zmíněný etický kodex nedoržují. O tom jsem se mockrát přesvědčil. Dále nebudu hovořit o firmě Amway jako takové, ale lidech, kteří pro Amway pracují a motivačních organizacích (Amway Motivational Organizations-AMO). Motivačních organizací je celá řada, např. Network 21, Setzer International, Yager Group…

Do Amway jsem se dostal přes kolegu v práci, který dělá Amway řadu let. Za registraci (plus sadu výrobků) jsem zaplatil 2500,- Šok jsem zažil na meetingu, kde chlápek na pódiu křičel: Kdo chce být milionář? Zfanatizovaný dav křičel a podupával jako šílený. Připadal jsem si jako někde na psychiatrii. Další věc jsou výrobky, který musíte dobrovolně-nedobrovolně nakupovat za 5000,- měsíčně. V amway se běžně používá odporná technika manažerské psychologie, která se mi velmi příčí. V amway lze uspět, ovšem za určitých okolností – musíte být dobrý manipulátor, vlezlý, říkat lidem polopravdy a mlžit, investovat do toho spostu peněz a času… To, že většina lidí v amway neuspěje, to je prostě holý fakt. Ještě se vrátím k mému kolegovi z práce. Ten se díky amway dokonce rozvedl. Jeho manželka nevydržela jeho diktát, neustálé odloučení. Byl pořád po lidech, které přemlouval, muselo se kupovat výhradně předražené amway zboží (kafe, čaj, těstoviny…), apod. Pořád každýmu tvrdil, že už brzy bude milionář 🙂 Amway je kult, vymývání mozků…

Velká sviňárna je, že lidi, kteří v amway vydělávají velké peníze, nemají tento zisk přímo ze systému, ale z prodeje vstupenek na semináře a meetingy, prodeje knih a CD… Je to nechutné odírání lidí!!!

O pravdě v amway businessu napsal Eric Scheibeler (v Amway působil řadu let, na vysokém postu) knihu s příznačným názvem Merchants Of Deception (Obchodníci podvodu).

Toto „podnikání“ má celosvětově velmi špatné jméno. Když někomu řeknete „amway“, tak to většině lidem zvedne tlak. Proto náboráři amway oslovují především mladé nezkušené lidi – studenty.

Amway rozhodně nemohu nikomu doporučit.

pyramida

39 komentářů k příspěvku “Zkušenost s Amway

 1. Před nedávnem mi zavolal spolužák, kterého jsem roky neviděl. Prý mohu vydělávat 60 tisíc měsíčně za 10 hodin práce týdně. Komu by se to nelíbilo 🙂 Nedalo mi a šel jsem na nějaké setkání, kam jsem byl pozván. Tam jsem se dozvěděl, že se jedná o Amway. Bylo tam stovky lidí. Patnáct minut se skandovalo nějaké heslo, bylo to jako satanistickej rituál. Ženská si stoupla na židli a křičela jako šílená, chlápek zase skákal snad půl metru vysoko… Prostě šílenost! Nemůžu si pomoct, ale připadalo mi to jako nějaká sekta. To fakt nemusim.

  1. To jsou veci, Robasi, vidte?
   Jeste vic s podivem ale je, ze muzete vypustit z „ust“ takovy blabol, jaky jste napsal sem.
   Videl jste nekdy v sale „stovky lidi“,o kterych se zminujete? To uz by musela byt sakra velka akce a na takovou vas poprve urcite nepozvali. A chlapek co skakal pul metru vysoko? Asi mel s sebou trampolinu, ze? Ostatni poznamky ani nestoji za komentar. Zrejme jste skutecne byl na srazu nejake sekty, ale na setkani Amway urcite ne.

 2. Vidělávejte v Amway 80-100 tisíc měsíčně jako já!!! Taky jsem tomu nevěřil ale fakticky to funguje 🙂 Už první měsíc mě to sypalo 7 tisíc. Neváhejte a děte do AMWAY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. Jirko blahopřeji. Tak až budeš s Romanem Hassmannem tak ho pozdravuj. Máš se od koho učit. Nevím a je mi jedno kolik peněz vydělávás ty ale on se chlubí že díky svým ovečkam vydělává 6, 5 milionů ročně. Tak do toho. Držím ti palce.
   Mně osobně ty jeho kecy spíš demotivovaly neboť jsem si vždy uvědomil jaká je realita mnoha tisíců lidí.

 3. Moje sestra začala dělat Amway před několika měsíci a hrozně jí to změnilo. Začala mluvit jen o penězích (jak bude vydělávat 100000 měsíčně) a těch jejich výrobcích. Nechal ji kluk a vypadá to, že jí z domu vyhodí i matka. Nikdo (sousedé a přátelé) s náma totiž kvůli ní už nechce mluvit. Amway je fakt nějaká sekta.

 4. Myslel jsem, že v Amway budu vydělávat, ale nejde to. Tím rodinu prostě neuživím. Zboží neni konkurenceschopné, takže se těžko prodává. Pokud chci někoho registrovat, tak si to v poslední chvíli rozmyslí. Oslovil jsem 74 lidí a ani jeden člověk do toho nešel. Amway má totiž velmi špatné jméno. Souhlasím s autorem článku: „Velká sviňárna je, že lidi, kteří v amway vydělávají velké peníze, nemají tento zisk přímo ze systému, ale z prodeje vstupenek na semináře a meetingy, prodeje knih a CD… Je to nechutné odírání lidí!!!“

   1. Vždy jsem se Jirko domníval že Amway mění lidi k lepšímu. Tak proč ty slova? Žijeme v demokracii takže každý má právo mít svůj vlastní názor. Tak do toho! Věřím ti! Jsem přesvědčen že budeš brzo milionář a budeš se s Hassmannem válet na těch nejlepších plážích světa. Držím ti palce.

  1. Nemohu nic jineho nez s vami souhlasit. Mimo toho vseho AMWAY uspesne rozbiji pratelstvi a vazne mezi lidske vztahy. Nejvice mi vadi ze ti jejich „lidri“ manipuluji s lidmi a vytahuji z nich tisice (jen listek na seminar v Ostrave stal 2000Kc !!!) a tahaji to vetsinou z lidi kteri ziji od vyplaty k vyplate…..(moc tech pravniku a inzenyrua a doktoru jsem tam nevidel)….Bohuzel je to sekta zalozena na manipulaci a vymyvani mozku…..

 5. Sousedka co dělá Amway běhá po baráku a nutí každýmu to jejich předražený zboží. Jedna ženská od ní koupila vodní filtr za 25 000. To jsou některý lidi fakt pitomí.

 6. Zavolal mi spolužák, kterého jsem neviděl spoustu let. Nejdřív trvdil, že je zástupce firmy King Associates, a že můžu po zaučení vydělávat 70 000 měsíčně. Jenže později jsem se dozvěděl, že jde o Amway. Nemám pochopení pro to, když někdo lže. Amway bych nikdy nedělal.

 7. Kolega v práci prohlašuje, že v Amway vydělává 100 000 měsíčně. Někde ale asi bude chyba, protože pořád musí chodit do zaměstnání za 15 000 hrubýho 😀 Je neuvěřitelný, jak se ztrapňuje.

 8. Amway opravdu NE! Já jsem Amway dělala aktivně bezmála rok a musím říct, že jsem tam nepotkala člověka, kterého by to uživilo (pokud pominu Romana Hassmanna a několik dalších lidí). Akorát do toho dáváte peníze a nic nevyděláte. Dokonce musím říct, že většina lidí z byznysu prodělává – vstupenky na semináře, motivační pomůcky, předražené výrobky… Vše je koneckonců popsáno v knize Merchants Of Deception, jak se píše ve článku. Tuto knihu velmi doporučuji, než se budete do Amway registrovat!

 9. Můj známej dělá Amway a můžu vám říct, že jsem byl svědkem toho, jak se z normálního člověka stává normální magor. Všechno podřizoval Amway… Kupoval to jejich předražený zboží, místo víkendů s rodinou chodil po semináře nebo verboval lidi. Jak myslíte, že to dopadlo? Jeho manželka se s ním rozvedla! Amway je prostě sekta, která blbne lidi.

  1. Hassmann říká že musí lidi obrátit hlavou dolů vysypat z něj všechno co má v hlavě a udělat z něj jiného lepšího člověka.

 10. No jo, amway je známá sekta v našem baráku. V našem vchodu máme pět amwayáků šílenců. Všichni shodně říkají, že vydělávají velkou sumu peněz. Ale… všichni chodí do normální práce. Jsou to vymytý mozky, jasná sekta.

 11. Můj dobrej známej z Amway šílí. Než začal Amway, tak byl úplně normální. To ta sekta ho úplně zblbla. Když jeho manželka koupí jiný kafe (nebo jiný zboží), než to od Amway, tak je strašná scéna. Prej že takhle milionáři nebudou. Jeho žena už neví jak dál. Nechápu, jak tomu může někdo takhle propadnout.

 12. Brácha je v Amway několik let a musím říct, že má z toho neuvěřitelně vymytej mozek. Nejhorší na tom je, že si ti ale vůbec neuvědomuje. Vidí to jenom okolí, on jediný ne. Všichni mu říkáme, ať toho nechá, je ale příliš zaslepený penězma… Každého přemlouvá do Amway, lidem slibuje, že když vstoupí a budou kupovat to jejich předražený zboží, tak do roka budou vydělávat min. 40 000 měsíčně. Za vše mohou ty jejich nahrávky a semináře, to je normální vymývání mozků. Jednou jsem s ním byl semináři – nelze to nazvat jinak než sektou. Dejte na to pozor!

 13. Amway jsem poznal hned v 90. letech, když to sem přišlo. Pořád dokola kecy o vysokých výdělcích a milonářích… Bylo sem v pěkně fanatický skupině, kde se pořád něco muselo – pravidelně chodit na semináře, měsíčně kupovat zboží za tisíce, ukázat seznam lidí co jsem oslovil, apod. Např. když někdo chyběl na semináři, tak musel zaplatit pokutu dvě stovky. Každé setkání mělo velké znaky sekty, kultu. A proto sem z toho po půlroce utekl. Amway rozhodně nedoporučuju!

 14. Amway dělám půl roku a mohu říct, že spíš prodělávám, než vydělávám. Ty jejich cd, knihy, benzín do auta, vstupenky na semináře – tam se taky něco utratí. Těžko do Amway někoho dostanu, protože se lidi Amway doslova štítí. Nějaký lidi sem sice sehnal, ale ti po měsíci odešli…

 15. Moje zkušenost s Amway je taková, že mi zavolal kamarád, kterého jsem roky neviděl. Prý má bezva kšeft, jde vydělávat až 20 tisíc týdně… Už to samotný pěkně smrdělo. Když jsem byl u něj doma na přednášce, tak tam přišlo ještě několik lidí. Když na konci řekl, že jde o Amway, tak od jednoho kluka dostal facku. Já ho samozřejmě taky odmítnul, protože na verbování lidí fakt nejsem. Pamatuji si, když Amway dělala před lety máma (vymývání mozků jak bič!).

 16. Vše budiž, ale ty jejich semináře – pokřikování, dupání, skákání… Amway je sekta jeko hrom!

 17. Jo ty jejich semináře 😀 Je to něco neskutečného. Jednou jsem byla na takový seminář dotažena spolužákem na vysoký. Můžu vám říct, že větší šílenství jsem nikdy neviděla. Taky mi to připadalo jako sekta.

 18. Amway je o shánění nových lidí, jinak vás to nikdy živit nebude. No jo, což ale až v tom bude celá ČR? Koho pak zasponzorujem? Mimozemšťany?

 19. Kamarádka začala před několika měsíci dělat Amway a úplně se změnila. Nedokáže hovořit o ničem jiném než o Amway. Jak jsou jejich výrobky nejlepší, jak bude mít pasivní příjem, jak z toho bude vydělávat 40 tisíc měsíčně… Musím si myslet, že Amway mění lidi k horšímu – že je to sekta.

 20. Také jsem byl v Amway již před 25 lety a po prvním setkání jsem od toho utíkal, protožý to bylo přesně tak jak popisují ti výše. Šílenost. Manipulace s davem. Musel jsem odejít ze sálu, bylo mi to strašně protivné..

 21. V Amway jsem byla necelý rok. Je to tak, Amway strašně mění lidi (směrem k horšímu). Amway je totiž manipulace, oblbování lidí, nucené kupování zboží od Amway… Já jim skočila na kupování „levných“ výrobků. Ohánějí se koncentrátama, ale i tak je to silně předražený. Navíc to sektářství. Kamarádka tomu podlehla tak, že se s ní manžel rozvedl. Amway strašně ničí vztahy. Amway rozhodně nikomu nedoporučuju.

 22. Amway je BEST!!!!!!! Ani nevíte oco přicházíte když nejste v Amway!!!!!! Od té doby co sem v Amway tak je můj vztah s přítelkyní nejlepší, vydělávám velice slušný peníze, mám hafo času ap. Vy snad nechete vydělávat 36 000 za měsíc? Vy nechete mít pasivní příjem???? To by nechtěl jenom blázen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 23. Amway – manipulace. Byl jsem u Hassmanna. Ten člověk Vás akorát obalamutí, že budete bohatí a další věci. Některý věci, co říká, jsou dobrý, ale zbytek Vás může zabít. Beze srandy. Esoterický lži o vydělávání. To do Vás napumpují, jak je těžký podnikat a další věci a vydělávat a nakonec Vám nabídnou řešení. Prý máte podvědomí a to přeměňuje Vaše myšlenky v realitu. LOL. Pryč od toho. Je to lhář a pokrytec. Naučený chování, úsměvy, přesvědčený o tom, jak pomáhá a přitom ignoruje to, že lidem ubližuje.

 24. V Amway z vás sedřou kůži!!! Utopíte v tom nehorázný peníze (CD nahrávky – Hassmann, semináře, předražené zboží…). Taky jsem se nechal nachytat a vzal si půjčku 100 000. Koupil jsem sadu hrnců za 40 000, každý měsíc čistící přípravky atd. za 5 000 (v naší skupině to byla povinnost), a peníze jsou fuč. Byl to můj životní omyl.

 25. Byla jsem do Amway lákána, lživě! Volala mi kamarádka: „Mám tu pro tebe super podnikání, kde můžeš vydělat velké peníze. Rozhodla jsem to říct jenom tobě“. Lež! Máte udělat seznam 200 lidí a potom z nich vybrat cca 100 „kvalitních“. Amway je lež, podvod!!!!

 26. Byla jsem jednou na panu Romanu Hassmanovi je velmi vzdělaný člověk a ví jak to „poddat“ prodejte tři zubní pasty a čtvrtou máte zdarma a v tom je právě ten velký problém prostě to lidi kupovat nechtějí a mluvit o ušetření když takový pleťový krém gramáže 50 ml stojí 3000,- Kč a vypotřebujete jej za stejnou dobu jako jiný krém za 100,- Kč a tak je to i se slavnými XS nápoji a těstovinami a ještě dalšími potravinami lákal mě do toho jeden člověk který se tvářil jako přítel a že taky ze začátku s tím nechtěl mít nic společného a teď že za to dýchá a pořád básní o finanční svobodě díky byznysu Amway dělá to už přes 10 let a pořád vstává na budík žije ve skromných poměrech jezdí obyč autem žádnou limuzínou jak se na seminářích předvádí a na schůzky chodí pěšo aby nikdo neviděl v čem jezdí povídal jak měl před rozvodem a společné dělání byznysu je zase s jeho ženou spojilo nakonec se stejně rozvedl a dál se krmí vlastní lží o které přesvědčuje hlavně sám sebe že je to pravda doma má sice produkty Amway ale jinak vybavení příbytku bazar ale každý měsíc že „vzdělává“ na seminářích kupuje opakovaně CD a knihy aby mohl dál „růst“ a „zářit jak diamant v tygřím týmu“ a zbytek celého měsíce zase šetří na další seminář……

 27. Souhlasím s názory mnoha lidí které jsem měl příležitost si přečíst.
  Amway jsem delal od samého začátku, tzn. od roku 1994. Licenci jsem měl v podstatě až do roku 2021.
  Nikdy jsem neuspěl. Dnes když vidím motivační videa Romana Hassmana, nebo poslouchám audiokazety nebo CD firmy Setzer international jen pokrčil rameny.
  Stálo mně to spoustu peněz, času ale také mnoho zklamání. Ne každý je tak schopný jako např. Věra Šneberkova z Plzně. Ona má snad i zcela jiné zkušenosti než my. Až s ní budete mluvit věřím že vám nezapomene říci že dokud s ní nezačal přímo spolupracovat Hassman měla stejné zkušenosti jako jsem měl já. Ne každý má nebo měl takové štěstí.

 28. Znáte tu pohádku o rybáři který je šťastný že má hodně času a dost peněz na to aby mohl žít skutečně tak jak chce?
  Žiji v pohodě se svým kocourkem Mency. V pohodě?
  Co to znamená?
  Nemusím hledat další motivaci a sílu abych mohl přesvědčit další lidi že jedině Amway je ta správná příležitost aby mohli žít způsobem o kterém sní.
  Přesto doporučuji každému kdo chce vydělávat miliony korun právě v Amway ať to zkusí. Možná získá podobné zkušenosti jako já.

 29. A do třetice. Speciální čtení pro ty správně namotivovane a možná i úspěšne. Amwayaci přemýšleli jste někdy o světě Amway v němž žijete? Ano? Pak mi aspoň jeden jediný z vás dokáže jiste zodpovědět na mou upřímnou otázku Proč je v celém světě tolik Diamantů a u nás jediný?(Kromě vašeho učitele Romana Hassmana.)
  Věřím v šikovnost českých lidi. Tak proč? Těším se na vaše odpovědi.

 30. Přeposílám …

  Např. dvojitý diamant Fred Harteis sám rezignoval. Několik dalších bylo vyhozeno, tj. např.: diamant Dominnik Coniguliaro, ano sponzor Bila Brita byl vyhozen! Potom vyhodili Randyho Haugena, kterému jezdilo na semináře 80 000 ( ano osmdesát tisíc) lidí. Potom např. Bo Short, Woodward, Orrin & Laurie, Florence, Bill & Peggy, Newton, Bill & Jann, Brady, Chris & Terri, Goetschel, Chuck & Colleen a další. Mimochodem nahrávky výše uvedených lidí se prodávaly i v ČR. Promiňte mi vulgární termíny, ale nemohu to napsat jinak, tedy cca před 15-ti lety jsme od Čížků poslouchali sračky typy, že 21% je stabilní byznys…velké hovno, protože spousta lidí co mělo 21% a výš u nich skončilo a někteří mají asi dodnes dost velké dluhy. Amway je jedna velká iluze, tedy ty jachty, placatý auta a velký baráky. Čím děle to člověk dělá, tak s tím větší kocovinou se potom probere a čumí, že mu mládí uteklo, protože Čížek z pódia hulákal, že neúčast na semináři omlouvá jen vlastní pohřeb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *