Stavební spoření

Stavební spoření je díky svým unikátním podmínkám skutečně nejlepším spořícím produktem na trhu. To vše díky masivní podpoře státu, který právě tuto formu upřednostňuje, aby dal nejenom mladým lidem možnost jak se lépe postavit na vlastní nohy. Právě kombinace stavebního spoření a úvěru bývá nejčastější volba klientů, kteří chtějí aktuálně řešit svou otázku bydlení. Právě stavební spoření je velmi výhodné v mladším věku. Dá se tedy považovat za skutečně ideální volbu, pokud chcete uzavřít spoření pro děti. Věřte, že za tento krok vám v dospělosti budou velice vděčné. Jelikož je tento druh spoření podporován státem, je k němu připisována i solidní státní podpora. V takto výrazné výši ji skutečně nenajdeme u žádného jiného finančního produktu, který na českém trhu existuje. Další výhodou je interval spoření. Není nutné peníze vkládat na tento spořicí účet pravidelně, ale je možné nepravidelné vkládání. Toho využívá většina lidí vždy před koncem roku, aby jim neunikla státní podpora.
Částka na stavebním spoření je vázána určitým časem, po který se nemůže vybrat. Jakmile však tyto podmínky splníte, můžete si sumu – tedy tu, kterou naspoříte vybrat kdykoliv a v jakékoliv výši. Volba jejího užití samozřejmě také závisí na vás. Není nutné ji použít právě na bydlení. Mnoho lidí vlastnící stavební spoření ho mají hlavně díky svým rodičům. Spoření pro děti se totiž stalo nejenom módou, ale mělo by být logickým krokem každého zodpovědného rodiče, který chce svému potomkovi pomoci v začátcích, až bude zakládat svou vlastní rodinu. Ať už tedy chcete založit stavební spoření pro sebe, nebo ho využít jako spoření pro děti, rozhodně byste neměli váhat, jelikož jeho výhody se rok od roku mění, většinou na horší podmínky. Pokud ho však uzavřete nyní, máte jistotu lepších podmínek až do další změny.

spoření

3 komentářů k příspěvku “Stavební spoření

  1. Stavební spoření se už moc nevyplatí. U nových smluv to není úročením žádná sláva. Pak je tady ještě dost velký poplatek za uzavření smlouvy.

  2. Někdy mají banky akce, že se neplatí poplatek za smlouvu (nebo jen minimální). Takhle jsem uzavírala smlouvy pro děti u České spořitelny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *