Vyplatí si vzít půjčku na auto?

Současnost je taková, že mnoho lidí žije na dluh. Takový trend není pouze v České republice, ale celosvětově. Mnoho lidí si bere půjčky na různé věci nebo služby. Je ovšem otázka, zda tyto věci skutečně nezbytně potřebují. Fakt je, že bez automobilu se dneska neobejde žádná domácnost. Auto je doslova nutností pro lidi, kteří bydlí v odlehlých částech, kde omezeně jezdí autobusová doprava. Investice do automobilu je velká, proto si mnoho lidí bere na koupi automobilu půjčky. Někteří lidé či firmy kupují nový či ojetý vůz na leasing.

Vyplatí si vzít půjčku na auto?

Otázkou je, zda se vyplatí si vzít půjčku na auto. To je věc názoru či potřeby. Především si každý musí položit otázku, zda auto skutečně potřebuje. Pokud je pro někoho auto nezbytností a nemá na jeho koupi finanční prostředky, tak se vyplatí vzít úvěr od banky nebo nebankovní společnosti, která nabízí půjčky (Cetelem, Home Credit…). Pokud si budete brát úvěr od nebankovní společnosti, tak si nejprve na internetu zjistěte, zda se nejedná o podvodnou firmu. Těch je bohužel víc než dost. Solidní firma nikdy nechce peníze předem za vyřízení úvěru, apod.
Je také otázka, zda budete kupovat nový vůz nebo ojetinu z bazaru. Nový vůz je samozřejmě lepší, protože několik let nemusíte investovat do oprav. Některé značky dávají záruku až 7 let. Nadruhou stranu je investice do nového auta, ta nejhorší možná investice. Pokud kupujete ojetinu, tak tu lze také bezproblémů pořídit na půjčku či leasing. V tomto případě ale musíte počítat s tím, že zaplatíte vysoké úroky. Pokud kupujete nový vůz jako podnikatel nebo právnická osoba (a.s., s.r.o. …), tak ho můžete odečíst z daní, plus vám finanční úřad vrátí DPH (pokud jste plátci DPH). A to se určitě vyplatí.

Přejeme vám spoustu šťastných kilometrů bez nehod.

auto

1 komentářů k příspěvku “Vyplatí si vzít půjčku na auto?

  1. Každých pět let kupuji nové auto a vždycky na leasing nebo úvěr od banky. Statisíce prostě člověk nenašetří…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *